Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
27-04-2020 17:22:32

İl Başkanımız Necip Filiz'den Prof. Dr. Ali Erbaş'a Destek

 

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz;  Ramazan ayının ilk Cuma hutbesinde eşcinselliğe yönelik sözleri ve Kur’an-ı Kerim’den okuduğu ayetler sebebiyle İHD Ankara şubesi tarafından hakkında suç duyurusunda bulunulan ve Ankara Barosu tarafından saldırgan ve skandal sözlerin yer aldığı basın açıklamasıyla hedef gösterilen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ile ilgili yazılı bir açıklama yayımlayarak desteklerini iletti.

 

Diyanet işleri başkanımızın şahsına ve özellikle onun şahsı bahane edilerek İslam'a yapılmaya çalışılan saldırıyı şiddetle kınadığını vurgulayan Başkan Filiz mesajında; “ Ankara Barosunun yaptığı basın açıklamasında  “ Sesi çağlar öncesinden gelen bu şahıs” diye hitap edilen Diyanet işleri başkanımız Ali Erbaş; Çağları aydınlatan dinimiz İslam’ın ve Kutsal kitabımız Kur!an-ı Kerim’in hükümlerini dile getirmiştir. İslam'ın çağları aydınlatan evrensel mesajları sizi neden rahatsız ediyor. Bu hükümler Diyanet İşleri Başkanı'nın şahsi fikirleri değil Kur'an-ı Kerim'in emirlerdir. Bazı değerler ve hakîkatler çağlar üstüdür ” dedi.  

 

Başkan Filiz mesajında devamla şu ifadelere yer verdi:

“ Prof. Dr. Ali Erbaş’ın Cuma hutbesinde Kur’an-ı Kerim’den okuduğu ayetler hakkında suç duyurusunda bulunan İnsan Hakları Derneği (İHD) ile yazılı açıklama yapan Ankara Barosu ve İzmir Barosu’nun küstahça sözlerin yer aldığı yazılı açıklamasında aslında Prof. Dr. Erbaş üzerinden İslam’a, Müslümanlara ve Kur’an-ı Kerim’de yer alan ayetlere hakaret edilmektedir.

 

Dinimiz İslam zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor. Lütiliği, Eşcinselliği lanetliyor. Bunun hikmeti; Hastalıkları beraberinde getirmesi ve nesli çürütmesidir. Diyanet işleri başkanımız ve her din adamı bu konuda toplumu uyarmakla mükelleftir, bu tüm dünyada böyledir! Kendi toplumunun inançlarına saldıran, haddini bilmez bir Baro’nun bunu savunması,  İslam’a, topluma düşmanlık etmesidir. Ankara Barosu adına bu açıklamayı kaleme alanların, Hukuk adına konuştuğunu iddia edenlerin, liyakat ve samimiyetten yoksunlukları apaçık ortadadır.

 

Ankara Barosu, İzmir Barosu, İnsan Hakları Derneği ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen'in rahatsız olduğu o hutbe Yüce dinimiz islamın emir ve yasaklarını, Kutsal aile hayatı ve Ahlak ilkelerini esas almaktadır. Erbaş’ta bu konularda toplumu aydınlatmakla mükelleftir.

 

Salgın hastalıklarla mücadele ettiğimiz bu zor zamanlarda, bu mübarek ramazan ayında, birlik ve beraberlik konuşmamız gereken bu günlerde böyle bir konuda saldırıya geçilmesi manidardır. Nefret söyleminden şikayet eden bu karanlık zihniyet nefretin asıl kaynağıdır.

 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımız; Ankara Barosu yöneticileri hakkında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a yönelik açıklamada halkın dini değerlerini aşağılama suçundan re’sen soruşturma başlatmıştır. Bu isabetli kararı ve Diyanet İşleri Başkanımızın yaptığı açıklamayı sonuna kadar destekliyor, bu mesnetsiz tartışmanın bir an evvel son bulmasını temenni ediyorum.”

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.