• ×

  Ahmet Yıldız

 • ×

  Cahit ÖZKAN

  1976 yılında Denizli’nin Çivril ilçesinde doğdu. 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1999-2000 yıllarında Londra’da İngilizce öğrenimi yaptı. Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk bölümünde ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde İnsan Hakları Hukuku alanında yüksek lisans yaptı. “Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde Yargılama Usulü” konulu yüksek lisans tezi hazırladı.

  Kamu Hukuku ve Özel Hukuk alanlarında yayınlanmış çeşitli makaleler hazırladı.

  Yeşilay Zeytinburnu Şube Başkan Yardımcılığı, Uluslararası Hukukçular Birliği Genel Sekreter Yardımcılığı, Anayasa Hukukçuları Derneği Genel Sekreterliği, Uluslararası Hukuk Merkezi Başkanlığı, Hukukun Üstünlüğü Platformu Başkanlığı ve Hukukçular Derneği Başkanlığı olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşunda görev yaptı.

  Pek çok ulusal ve uluslararası hukuk organizasyonlarında görev aldı. Kamu ve özel hukuk alanında makaleleri yayımlandı. Polis Akademisinde öğretim görevlisi olarak İnsan Hakları Hukuku dersleri verdi. İdeal Hukuk Dergisi ve hukukajansı.com internet sitesini hukuk camiasına kazandırdı. Hukuk Dünyası Dergisi Genel Yayın Yönetmenliği ve Editörlüğünü yaptı. Uluslararası Anayasa Kongresi Tebliğler, Anayasa Teorisi, Uluslararası Hak İhlalleri isimli kitaplar ve Anayasa Hukuku Mevzuatı gibi yayınların çıkmasına katkı sundu. “TBMM İç Tüzüğüne Göre Bir Dakika” ve “Tarihi, Siyasi ve Hukuki Yönleriyle Cumhurbaşkanlığı Modeli” kitaplarını kaleme aldı.

  Kurucusu olduğu Özkan Hukuk Bürosu’nda serbest avukatlık yaptı. 26. Dönem Denizli Milletvekili olan Özkan, İngilizce ve Arapça bilmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.  

 • ×

  Nilgün Ök

 • ×

  Şahin Tin

  AK Parti Denizli Milletvekili

  Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Katip Üyesi

  Şahin TİN, 1966 yılında Denizli ili Serinhisar ilçesinde doğdu.

  Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.

  1984 yılında, bugün Avrupa, Asya ve Orta Doğu’da yirminin üzerinde ülkeye ihracat eden AYSAN Dekoratif Raf Sistemleri Ltd. Şirketini kurarak iş hayatına atıldı.

  Denizli İşadamları platformunun kurucuları arasında yer aldı. 1999-2004 yılları arasında, MÜSİAD (Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği) Denizli Şube Başkanı olarak göre yaptı.   Denizli Sanayi Odası Meclis üyeliği görevinde bulundu.

  AK Parti MKYK tarafından 2003 yılında, Denizli AK Parti İl Başkanı olarak atandı. 2006 yılında AK Parti Denizli İl kongresinde, İl Başkanı olarak seçildi. 2015 yılında yapılan il kongresinde yeniden AK Parti Denizli İl Başkanı seçildi.

  01 Kasım 2015 tarihinde yapılan, Milletvekili Genel Seçimlerinde 26. Dönem AK Parti Denizli Milletvekili olarak parlamentoya girdi.

  İyi düzeyde İngilizce bilen TİN, evli ve 2 çocuk babasıdır.